BAS®

Permanent Bant Üstü Seperatör Nedir?

Kalıcı manyetik bant metal ayırıcıları, konveyör bantlarınızdaki istenmeyen metalleri çıkarmak için standart kullanımdır. Metal ayırıcı; Ana mıknatıs bloğu, sonsuz kayış, motor ve ana şase parçasından oluşan manyetik izolasyonlu çelik MBS serisi sabit mıknatıslı manyetiktir. Ara parçalarının çelikten yapılma şasesi manyetik olarak yalıtılmıştır ve çevresinde istenmeyen metalleri tutmaz. Uygulama şekline ve uygulama kontenjanına bağlı olarak; Kompakt MBS-E serisi, standart uygulamalar için MBS modellerinden ve yüksek alan gücüne sahip MBS-H modellerinden oluşmaktadır. Bu permanent bant üstü seperatör Bas-TR firmamızın en çok ürettiği ve talep aldığı seperatördür. Websitemizde yer alan iletişim sayfamızdan iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Permanent Bant Üstü Seperatör Yapımı ve Tanımı

Ana mıknatıs bloğu Y35, 4.400 gauss manyetik indüksiyona sahip ferrit mıknatıslardan oluşur. Manyetik blok aşırı sıcaklıklara dayanıklıdır ve mekanik kırılmaya karşı korunan manyetik alanın gücü, uzun yıllar boyunca herhangi bir sapma olmadan gücünü korur. Kalıcı mıknatıs ayırıcılar, bir ana manyetik çift gövde, bir sonsuz kayış, bir çelik şasiden oluşmaktadır. Kayış, motorun asıl bileşenlerinden oluşur.

MBS tipi metal ayırıcılar, mıknatıs bloğunun hacmi ile doğru orantılı olan bir manyetik alan şiddetine sahiptir. Mıknatıs bloğunun üç kutbu vardır ve manyetik akı ayırıcının alt kısmındadır. Bu sisem ile vücudun daha fazla kısılması önlenir.

Paralel bant uygulamasın da metal ayırıcının uzunluğu minimum konveyör genişliği kadar olmalıdır. İki manyetik izolasyon kelepçesi tambur içerir. Gergi tamburları, kayış gerginliğini ve kayış ayarını kontrol etmek için güvenlik sağlar. Parçalanan malzeme, metalin manyetik blok ile bant arasına girmesini engeller. Doğrudan akuple kayışlı motor, kesintisiz, kayıpsız güç göndermsi yapar ve konik tamburlar bakımı kolaylaştırır.

Kayışın üst kısmındaki manyetik metal ayırıcılar çapraz ve paralel konveyörde kullanılabilir. Çapraz aplike konveyör üzerinde 30 derecelik bir açıya dek herhangi bir yere yerleştirilebilir. Öte yandan, paralel uygulama, metali besleme bunkerinin bulunduğu yerin içinde ve dışında tutarak uzağa yerleştirilebilir.