BAS®

Elektrostatik Seperatör Nedir?

Elektrostatik ayırıcılar ile farklı elektriksel özelliklere sahip ürünlerin klasmanların da ayırma işlemi gerçekleşir. Plastik, metal veya metal olmayan mal gruplarından oluşan kafilenin temiz ve bozulmamış kalmasını sağlar. Elektronik atıklardan geri dönüştürülebilen hammaddelerin değerlendirilmesi öngörülmektedir. Doğa da az olan mineralleri zenginleştirmek için kullanılır. Metalik olmayan mineralleri sistemden çıkararak sistem sürekliliğini sağlar. Endüstriyel üretim hatlarında ve geri dönüşüm çalışmalarının hatlarında kullanılmaktadır. Elektrostatik seperatör kısaca ayırma, guruplandırma, eleme anlamlarına gelmektedir. Bu anlamından da anlaşılacağı üzere mühendislik lanında ve cevher alanlarında istenmeyen şeyleri ayırmakta kullanılan bir makinedir.

Elektrostatik Seperatörün Kullanım Alanları

  • Atık kabloların geri dönüştürülmesi
  • Elektronik atıkların geri dönüştürülmesi
  • Alüminyum-plastik ayırma
  • Farmasötik blister ambalajlar gibi kompozit malzemelerin geri dönüştürülmesi
  • Tüm iletken malzemelerin ayrılması: yalıtkan parçacıklar

Elektrostatik metal ayırıcılar ile tel atıklarını geri dönüştürerek ve e-atık geri dönüşümü yaparak atıkları hemen hemen sıfıra indirebilme gücünüz olur. Kablo Geri Dönüşümünde, elekten çıkan plastiği makinelerimiz aracılığıyla geri dönüştürerek plastiğe sızan metali geri dönüştürebilirsiniz. Bu şekilde plastiğin değeri arttırılabilir. Elektrostatik seperatörün önemini vurgulamak adına avantajlarından kısaca bahsetmek gerekir.

Elektrostatik Seperatörün Avantajları

Metal israfını azaltır. Plastikte kalan metalleri azaltarak plastiğe değer katar. Atık su ve kuruma problemi olmadan kurur. Çok az güç tüketir. Biraz çalışma gerektiriyor. Yatırımını çok kısa sürede geri verir. Yani aldığınız ya da yaptırdığınız bir seperatör sizi birçok masraftan kurtarır. Bas firması olarak biz değerli müşterilerimize seperatölerimizi tanıtır ve ürünlerimizin kalitesini anlatırız. www.bas-tr.com internet sitemizden sizde bize ulaşabilir ürün ve seperatörlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Elektrostatik seperatör mikron boyutlu metalleri kolayca ayırabilir. Yani sim boyutunda olan ürünleri bile gözden kaçırmadan ayırır. Makineleriniz için elinden gelen tüm performansı gösterir.