BAS®

Eddy Current Metal Separatör ile PET Zenginleştirme

ALUMİNYUM

BAS Non-Ferrous Eddy Current Metal Separatör ile PET Flake Separasyon Uygulaması

PET geri dönüşüm uygulaması kapsamında hammadde içerisinde yüksek oranda siyah karbon çeliği, alaşımlı “5-12” çelikler ve diğer majör empürite aluminyumların separasyonunda BAS 48 kutuplu Eddy current separatör tercih edildi. Nihai granül üretiminde içerisindeki safsızlıkları pazar kabulune getirebilen BAS-ECS-EC-48 serisi separatörler 3.000 rpm ve dinamizm sayesinde yüksek verimli separasyonu neticesinde son ürünü garanti eder. %85 üzerinde safsızlık ulaştırma garantisi ve yüksek kalitede saha aplikasyonu ile sonuca ulaşır.

BAS-ECS-EC-48 serileri, ferrous metal separasyonu da arzu edilirse üzerine eddy current separatöre akuple edilir. Ön separasyon tamburu ile ferrous ve alaşımlu empüritelerin separasyonu sağlanır. Eddy current separatörler standart olarak; eddy akımı üreten tambura, sonsuz bantın dönmesi için bant tambura ve kusursuz her zerresinden eşit besleme yapabilen vibrobesleyiciye sahiptir.

BAS Eddy current non-ferrous metal separatörler üzerinde bulunan eddy akum tamburu eccentric yapıya sahip olup beslenen malzemenin formuna ve yoğunluğuna bağlı olarak akım üreten tamburun açısı sahada arzu edildği şekilde değiştirilebilir. Malzeme separasyon kısmında bulunan sıyırıcı 3 eksenli hareket eder ve separasyon noktasında mm altı optimizasyon kabiliyeti sağlar. Konveyörü tamamlayan bant kaymaz forma sahiptir ve emniyet siviçleri PLC ortamında üzerinde barındırır. PLC kontrol panosu üzerinde separatörde kapasite, bant hızı, rulman durumları, tüm sıcaklıklar ve alarm geçmişi ile tüm hataları izleyebilir, uzaktan müdahale edilebilir ve kontrolsüz duruşların önüne geçilebilmektedir.

Malzeme kapasitenize, tane boyutunuza ve empürite tanımınıza bağlı olarak en uygun ekipman seçiminiz için BAS ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

BAS Eddy Current Non-Ferrous Metal Separatör ürün portföyü

BAS Pet Flake Separasyon Uygulaması

eddy current non-ferrous metal separatör eddy current non-ferrous metal separatörü eddy current non-ferrous metal separasyonu