BAS®

Vibro Besleyici Nedir?

Vibro besleyici, titreşim özellik sergileyen bir sisteme sahiptir. Titreşimli olması nedeni ile malzemelerin ilgili proses veya taşıma ekipmanına yönlendirilmesi sağlanmaktadır. İstenen boy ve homojen şekilde taşınması görevi esasına göre çalışma sistemi bulunmaktadır. Vibro besleyici sistemleri, sayılamayacak kadar uygulama tecrübesi sunmaktadır. Özellikle kuru malzemeleri taşımak üzere tasarlanan vibro besleyici sistemleri, elektromanyetik özellik göstermektedir.

Kuru ya da Nemli Malzemeleri Taşıyabilmesi

Vibro besleyiciler, kuru malzemelerin yanı sıra dörtte bir oranında neme sahip malzemeleri de taşıyabilmektedir. PPM boyutuna ulaşan ve beş yüz mili metreye kadar büyüklük gösteren malzemelerin taşınmasında da oldukça verimli bir performans göstermektedir. Bu malzemeler konusunda oldukça tecrübe sahibi olan vibro besleyici elektromanyetik sistemler, titreşim özellikleri sayesinde istenilen malzeme için de üretim sağlanabilmektedir.

Firmaların ihtiyaç duyduğu PU veya PE özellikleri sergileyebilen sistemlerin yanı sıra HARDOX gibi özellik gösteren vibro besleyici titreşim sistemleri modelleri dahi imal edilebilmektedir. Paslanmaz yapı gibi malzemeler ile kaplanabilen titreşimli besleyiciler, böylece taşıdığı malzemeye herhangi bir etkide göstermemektedir. Paslanmaz özellik sayesinde dayanıklılığı ve sağlamlığı da artış göstermektedir.

Titreşimin Gücünden Elde Edilen Kalite

Vibrasyon özellikli besleyicilerin sistemine, besleyici ekipmanın içerisinde IP65 pano ile sürücü gurubu dahi yerleştirile bilmektedir. Titreşimli besleyicilerin sistemleri, en zorlu koşullarda çalışmak üzere tasarlanmaktadır. Özellikle kırıcıların etkisi karşısında dayanıklı yapılar ihtiva etmektedir. Eleklerin devamlı surette beslenmesi ile kullanılan bir sisteme sahiptir. Cevher zenginleştirme tesisleri içerisinde kullanılan titreşimli besleyiciler, zenginleştirme ve ayrıştırma işlemlerinde yoğun olarak tercih edilmektedir. Besleyicilerin uzunlukları ihtiyaca yönelik belirlenmektedir.

Kötü şartlarda çalışmak üzere tasarlanan ve çeşitli boy ile tiplerde besleyicilere sahip titreşimli besleyiciler, kırma aşaması ile kırıcıların eleklerinin sürekli beslenmesi sistemi ile çalışmaktadır. Yüksek aşınmaya dayanıklı ve ısıl işleme tabi tutulan tahrik konsolu sayesinde en üst seviyede verimlilik sağlamaktadır. Dengeli bir beslenme ile çok nadir arıza göstermesi, sistemi ön plana çıkarmaktadır. Ayrıca uzun vadeli çalışma imkânı sağlaması da farkını göstermektedir.