BAS®

Yaş Manyetik Tambur Seperatör Nedir?

Yaş manyetik tambur seperatörlerin geliştirilmesinde manyetik devre tasarımı ve malzeme ilerlemeleri kullanılmaktadır. Bu, en az miktarda aşınma ve bakım gerektirirken manyetit geri kazanımını en üst düzeye çıkarır. Manyetik devre, tank tasarımı ve tahrik sisteminin tümü iyileştirmekte, bu da gelişmiş metalurjik performans ve operasyon ile sonuçlanır. Yaş manyetik tambur seperatörler, madencilik ve cevher zenginleştirme endüstrilerinde çok faydalıdır. Mikron boyutlu minerallerin manyetik topaklanması nedeniyle sulu ortamlar tercih edilmektedir. Yaş manyetik tambur seperatör, küçük serbest bırakma boyutlarına sahip minerallerin zenginleştirilmesinde geleneksel cevher hazırlama işlemleriyle ilişkili önemli kayıplar sorununu çözmüştür.  Böylece ağır sıvıları, akan sırları, emayeleri, yağları zenginleştirmenin yanı sıra boya, sır, emaye, yağ gibi sıvılardan metal atıkların ayrıştırılmasında da güvenle kullanıılmaktadır.

Yaş Manyetik Tambur Seperatör Özellikleri ve Avantajları

  • Endüstride en güçlü ve en etkili olan manyetik unsurlar
  • Paslanmaz çelikle kaplanmış manyetik eleman
  • Aşınmaya dayanıklı alüminyum veya paslanmayan çelikten yapılmış uç flanşlar
  • Tam genişliğe sahip taşma bentler
  • Düşük başlangıç ​​maliyetleri

Ağır ortam uygulamalarında, yaş tamburlar sürekli manyetit veya ferrosilikon geri kazanımı sağlar. İki temel tank tipi mevcuttur. Tambur, tanktaki bulamaç akışıyla aynı yönde döner, besleme kutusuna girdikten sonra daldırılmış tamburun altına akıtılır. Sonuç olarak, tambur tarafından oluşturulan manyetik alana akar. Manyetik alan, tambur yüzeyinde toplanan ve bulamaç akışından dönen manyetiti çeker. Böylece tank tasarımının ürettiği manyetik ürün oldukça temizdir.

Ağır madencilik operasyonları için ters dönüşlü bir tank tercih edilmektedir. Bir karşı dönüş tankında, tambur bulamaç akışına karşı döner. Bulamaç besleme tankına girer ve doğrudan tamburun manyetik alanına doğru standart bir şekilde akar. Manyetik alan, tambur yüzeyinde toplanan ve bulamaç akışından dönen manyetiti çeker. Böylece hemen geri kazanılmayan herhangi bir manyetit, manyetik alan tarafından standart bir şekilde temizlenecektir. Manyetik süpürme bölgesi ile birleştirildiğinde, manyetik malzemeyi besleme giriş noktası ile manyetik deşarj dudağı arasında aktarmak için gereken kısa yol, önemli manyetit geri kazanımları ile sonuçlanır.