BAS®

Paslanmaz Çelik Seperatör Nedir?

Paslanmaz çelik seperatör sistemleri, en zayıf alınganlık özelliğine sahip olan para manyetik nitelikli metal cevher malzemeler üstünde bile etkin bir şekilde sefere edilmesinde kullanılan bir sistemdir. Seperatör sistemindeki sahip olduğu özellik sayesinde, manyetik alan üstündeki şiddet özelliğinin, diğer standart tipteki manyetik özellik taşıyan seperatör çeşitlerine göre, on kat daha güçlü bir sisteme sahip bulunmaktadır.

Paslanmaz Çelik Seperatör Sistemleri Yapısallığı

Çelik seperatör sistemlerinin seperasyon yapabilme kabiliyeti ise yalnızca demir materyal içerikli özellikteki sıradan manyetik malzemelerden çok daha düşük derecelerde manyetik duyarlılığı bulunan malzeme çeşitleri üstünde de oldukça etkili bir kullanıma sahiptir.

Sistemlerindeki teknik kapasite yapısını doğrudan etkileyen bandın eni, bir buçuk metreye kadar genişlik gösterebilmektedir. Sisteminin besleme haznesine yerleştirilen malzeme, uniform özelliği gösteren bir şekilde dağıtan vibrotava özelliğindeki malzemelerin, kusursuz bir şekilde seperasyon performansı adına verimliliğini arttıran bir sisteme sahip bulunmaktadır.

Paslanmaz Çelik Seperatör Sistemlerinin Özellikleri

İçeriğinde oldukça kuvvetli manyetik özellikli alan tamburu bulunmaktadır ve bu tambur sayesinde verimliliğin artırılması hedeflenmektedir. Ayrıca sistemine bir de avare tambur motor da dahil edilmiştir. Seperatör sistemleri, ana şaseden ortaya çıkarılmaktadır. Bu seperatör çeşidi, hem iç hem de dış kullanım için gayet uygun olmaktadır.

Sistemi en cazip kılan özelliklerden biri alanları birbirinden ayırması ve geçiş kontrolü sağlanmasıdır. Böylece yanlarında oluşsan boşlukların da kapatılması adına kolaylık sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra, düşük maliyetle ve kolayca uygulanabilen bir sistem özelliği de bulunmaktadır. Sistem, isteğe göre istenilen boyutlarda üretilebilme seçeneğini de sunmaktadır.

Çelik seperatör sistemleri, yoğun olarak ofisler ile iş merkezlerinde kullanılmaktadır. Sistemin kullanım alanı içerisinde hem binalar hem üniversiteler hem de bakanlıklar yer almaktadır. Seperatörler hemen her türden hem iç hem de dış mekanlarda rahatlıkla kullanılma özelliği taşımaktadır. Bu seperatör sistemleri, camlı ve de köşelerinde kıvrım bulunan bir özellik taşıması şeklinde de üretilebilmektedir.

Bir başka yazımız olan basit tip metal seperatörler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.