BAS®

Doğal Manyetik Bant Üstü Metal Seperatör Nedir?

Doğal manyetik bant üstü metal seperatör, sistemlerinde yer alan konveyörler içerisindeki istenmeyen metallerin ayıklanması amacı ile kullanılmaktadırlar. Bu seperatörün sistemi, ana manyetik blok üstüne kurulmuştur. Sistemi parçalarından biri de sonsuz seperatör bandıdır. Ayrıca bir motoru ile manyetik özellikli izoleli çelik şasesi bulunmaktadır. Sistem, bu ana bileşenler üstüne kurulmuştur.

Doğal manyetik bant üstü metal seperatör sisteminin daimi mıknatıslı özelliği olan MBS üretim serisi bulunmaktadır. Ayrıca bu seride üretilen manyetik seperatör türlerinin çelik şasesi de, manyetik izole özelliklidir. Bu seperatör sisteminin etrafında istenmeyen metaller de tutulamamaktadır. Uygulama kapasitesine bağlı olduğu olarak çeşitli modellerden oluşmaktadır. MBS E ile standart uygulama özellikli MBS modelleri, en çok kullanılanlardır. Yüksek alan şiddetli olan MBS H özellikli modeli de, sıklıkla tercih edilmektedir.

Doğal Manyetik Bant Üstü Metal Seperatör Sistemi

Doğal manyetik bant üstü metal seperatörlerin sistemleri, otomatik temizlemelidir. Ayrıca sistemlerinde manuel özellikli plakalar olarak da kullanılmaktadır. Seperatörün her iki sisteminde de, ana manyetik blok bulunmaktadır. Doğal manyetik bant üstü metal seperatörlerin sistemlerinde yer alan blok, üstünde bulunan sonsuz seperatör bandı ile çalışmaktadır. Ayrıca sisteminde bir de, çelik şase ana bileşeni bulunmaktadır.

Doğal manyetik bant üstü metal seperatörlerin sistemlerinin Hem genişliği hem yüksekliği hem de uzunluğu, istenilen ölçülerde imal edilebilmektedir. Ayrıca, manyetik özellikli alan şiddeti, genişliği ile yüksekliği ve uzunluğunun ne kadar oluşturulması üstünde belirleyicidir. Bu sistemin uzunluğu ise, en azından konveyörün genişliği miktarınca olmak zorundadır.

Konveyör Sisteminin Özellikleri

Doğal manyetik bant üstü metal seperatörlerin sistemleri, otomatik temizlemelidirler. Sistemleri, manyetik blog üstünde bulunan sonsuz seperatörün bandı ile çelik şaseden oluşmaktadır. Ayrıca sisteminde, üç kutup bir manyetik alan oluşturulmaktadır. Doğal manyetik bant üstü metal seperatörlerin sisteminin otomatik özellikli yağlama sistemi de bulunmaktadır. Sisteminde bulunan iki adet gergi tamburu yanında, seperatörün ana gövdesinde yer alan iki tane bant ayar rulosu da bulunmaktadır. Bant ile manyetik blok metalin arasına herhangi bir maddenin girmesini önleyen yanlarda iki tane şut malzeme bulunmaktadır.