BAS®

Laboratuvar Tip Yüksek Alan Şiddetli Elektromanyetik Separatör Filtre

ELEKTROMANYETİK FİLTRE

Laboratuvar Tip Yüksek Alan Şiddetli Elektromanyetik Separatör Filtre

Manyetik separatörler alan şiddetlerine ve manyetik alan üretim tiplerine göre sınıflandırılmaktadırlar. Sıvı manyetik separatörlerde Yüksek alan şiddetin üretimi için (Efektif 1,0 Tesla üzeri) elektromanyetik separatör filtre kullanılmaktadır. Yüksek alan şiddetli elektromanyetik filtrelerde kapasite ve doğru manyetik alan şiddeti tayin etmek maksatlı laboratuvar çalışmaları yapılır. Laboratuvar çalışmalarında scale down edilerek üretim yapabilmek maksatlı 1 m3/h saat kapasiteli BAS EMF-1 ekipmanı hizmet vermektedir.

Elektromanyetik separatör filtre uygulama

Ekipman üzerinde 1 adet yüksek manyetik alan üretimine vesile olan, özel sarımlı aluminyum bobin grubu, yüksek iletkenliğe sahip paslanmaz matris grubu, manyetik izoleli çelik gövde ve kontrol vanalarından oluşur.

Elektromanyetik separatör animasyon uygulama

Matris grubu üzerinde volan tipi vana ile açılır kapanır ve kolay müdahaleye imkan tanır. Özel geometriye sahip matris grubu ise altında ve üstünde manyetik izoleli ferrous çelik grubu ile manyetik alanın sadece matris üzerinde kalmasını sağlar. Elektromanyetik filtre kolay arayüz ile plc kontrol panosuna sahiptir. Otomasyon separasyon süresince yüksek manyetik alan üretir ve bekleme anında kendini soğutarak sürekli circle için kendini bir sonraki aşama için hazırlar. Laboratuvar tip elektromanyetik filtre ekipmanın plc kontrol panosu üzerinden manyetik alan şiddeti ayarlanabilir ve en doğru çözüme ulaşılır.

Elektromanyetik separatör filtreler