BAS®

Bakır Zenginleştirme Tesisi Mıknatıs Separatör leri – Bant Kantarları – Dedektörleri

Mıknatıs separatör

Bakır zenginleştirme tesisi kapsamındaki mıknatıs separatör leri bant kantarları ve dedektörleri sevkiyata hazır

Bölgenin en büyük bakır maden yatırımı olan Demir Export Bakır zenginleştirme tesisi kapsamında mıknatıs separatör leri, metal dedektörleri ve bant kantarlarının sevkiyatı tamamlandı.

Projede 5 farklı uygulama hattındaki metallerin separasyonu için yüksek alan şiddet üreten elektromanyetik mıknatıs separatörleri, ek emniyet olarak metal dedektörleri tercih edildi. Uygulamada 25 tph 500 tph kapasitelere sahip mıknatıs separatörleri farklı manyetik alan şiddetleri üreterek sistemde tam metal separasyonu için görev alacak.

MBS manyetik separatörleri doğal manyetik mıknatıs separatörleri iken EMBS tipi elektromanyetik separatörler elektromanyetik alan üretir sistemde istenmeyen metallerin separasyonunu sağlar. BMD tünel tipi metal dedektörleri sistemde emniyete alacak ve olası metal kaçakları için otomasyon sistemine ilgili output u verecek.

Sistemde bir diğer enstrüman ekipmanı ise BBK tipi bant kantarları. Bant kantarları sistemde anlık olarak debi kontrolü yapacak olup anlık olarak verileri okuyacak, depolayacak ve sisteme gönderecekler…

Bas Elektromanyetik mıknatıs separatör ler

Bas Bant kantarları

Metal DEdektör
BMD Metal dedektörleri
Kontrol Pano
BAS EMBS Elektromanyetik Separatör
Mıknatıs separatör
BAS EMBS Elektromanyetik Separatör